Antigénové rýchlotesty NADAL® na COVID-19 využíva aj Trnavský samosprávny kraj

Bojovať proti pandémii sa rozhodla aj trnavská župa, ktorá pre všetky svoje zariadenia sociálnych služieb zabezpečila nové antigénové rýchlotesty.

rizikoví seniori počas pandémie koronavírusu

Starší ľudia sú v čase šírenia nákazy COVID-19 jednou z najohrozenejších skupín. Pozornosť tým najzraniteľnejším občanom prejavila trnavská samospráva, ktorá pre všetkých 21 zariadení sociálnych služieb vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti zaistila antigénové testovanie s rýchlotestom NADAL® COVID-19.

Ako sa vyjadril trnavský župan Jozef Viskupič: „V aktuálnej situácii je našim cieľom umožniť operatívne a spoľahlivé testovanie v našich zariadeniach sociálnych služieb. Už pri prvom podozrení tak budeme môcť zabrániť šíreniu nového koronavírusu medzi klientmi a personálom“.

Ako uvádza trnavská VÚC na svojej webovej stránke, antigénové testy sú rýchlym a efektívnym nástrojom, ako zistiť prítomnosť špeciálnej bielkoviny − antigénu na povrchu vírusu. „Najúčinnejšie sú medzi 3. a 5. dňom od prvých prejavov ochorenia, kedy je množstvo vírusu v sliznici nosa a hrdla najvyššie.“

Buďme zodpovední a chráňme pred vírusom starších ľudí či ľudí s oslabenou imunitou. Vysoko infekčný a ľahko sa šíriaci koronavírus spôsobujúci ochorenie COVID-19, môže byť pre mnohých z nich životu nebezpečný.

Zdroje:

https://www.trnava-vuc.sk/aktuality/zupa-zabezpecila-pre-vsetky-svoje-zariadenia-socialnych-sluzieb-antigenove-testy/